Etetőcumi, itatófej

Mindig a babád korának megfelelően válassz etetőcumit vagy itatófejet, hiszen méretben ez lesz számára a legoptimálisabb. Fontos! Választáskor figyelj, hogy a cumi vagy az itatófej a cumisüveggel vagy az itatópohárral márkán belül is kompatibilis legyen.
Nincs ilyen termék.
Keresendő kifejezés
Keresés típusa
ÉS (mindegyik szó szerepel)
VAGY (bármely szó szerepel)
Keresés kategóriában
Összes kategória
Miben keressen
Név
Cikkszám
Rövid leírás a termékről
Termék részletes tulajdonságai
Egyéb választható tulajdonságok
Termék paraméterek
Minimális ár
Ft
Maximális ár
Ft

Szilikon vagy latex cumit válasszak?
Választáskor vedd figyelembe, hogy ha már elkezdted az etetést szilikon cumival, akkor nagy eséllyel a babád már nem fogja elfogadni a latex etetőcumit, és ugyanez fordított esetben is, latex cumival való etetéskor a babák már nem valószínű, hogy elfogadják a szilikon cumit. 
A latex cumi általában sokkal puhább és hajlékonyabb, viszont a zsírtartalmú ételek a cumi szerkezetét megváltoztathatják. A latexből készült cumik hosszabb használat esetén ragacsossá válnak és használat közben össze is tapadhatnak, ezért az élettartamuk is rövidebb.
A szilikon anyagú cumik erősebbek, tartósabbak, viszont valamennyivel keményebbek is, ezért nem minden csecsemő fogadja el, főleg ha mellette rendszeresen szopiznak is. A tartósságán kívüli előnye még, hogy színtelen és szagtalan.

Hogyan válasszam ki a megfelelő méretű cumit?
Születéstől kb. 2 hónapos korig az 1 lyukú, 2-3 hónapos kortól a 2 lyukú, 4-6 hónapos kor között a 3 lyukú, 6 hónapos kortól pedig a 4 lyukú, vagy pedig a még erősebb folyású Y vágású etetőcumi ajánlott. Itt vedd figyelembe azt is, hogy alapjában véve milyen étvágyú a babócád. Ha látod nála, hogy sokat pihen evés közben mert elfárad az erőlködésben, akkor valószínűleg érdemes nagyobb lyukú cumira átváltani, viszont ha nyeldekel, köhécsel evés közben, és a folyadék is kifolyik a kis szájából, akkor túl sok neki még a folyás erőssége, ilyenkor mindenképp kisebb lyukú cumira kell váltanod.

Itatófej esetén adott a megfelelő méret, mivel csak egyfajta itatópohárral kompatibilis, így javarészt csak pótolni tudod a már elhasznált itatócsőrt. Rossz hír, hogy nem mindegyik gyártó termékéhez lehet pótfejet kapni, ebben az esetben viszont új itatópoharat vagy kénytelen beszerezni. Kivételt képeznek ez alól a MAM termékei, mivel neki márkán belül is kompatibilisek egymással, sőt a extra puha szilikon itatócsőrt kifejezetten a cumisüvegükhöz fejlesztették ki, így ha még nem vagy biztos az itatópohár használatában, a cumisüveg segítségével kipróbálhatod, hogy babócád készen áll e már a váltásra.

Milyen gyakran cseréljem le a cumit?
A cumi anyaga sokszori mosást és sterilizálást követően megváltozik. A latexből készült cumik ragadósak lesznek, a szilikonból készült cumik pedig elszíneződnek, homályossá válnak. Féléves korig, főleg ha naponta több alkalommal használjátok a cumit, érdemes havonta lecserélned. Esetenként előfordul, hogy ennél hamarabb is elhasználtnak tűnik, illetve a felületén sérülést észlelhetsz, ilyenkor természetesen nem kell megvárnod az egy hónapot, hanem mielőbb cseréld le. A hozzátáplásás megkezdésével már nem minden étkezéskor kerül elő a cumisüveg, ekkor már elég 2-3 havonta intézned a cumicserét.
A itatófejekre ugyanaz vonatkozik mint az etetőcumikra, sérülés vagy elszíneződés esetén mindenképp csere szükséges.